facebook twitter LinkedIn spotify

Kompost 3 (AUT)

Martin Eberle – trubka, snižcová trubka, křídlovka
Benny Omerzell – klávesy, piano
Manu Mayr – baskytara, kontrabas
Lukas König – bicí, perkuse, syntezátory

Kompost 3 byl založen v roce 2009 a pochází z vídeňského třetího obvodu, což je dělnická rezidenční čtvrť, v níž se zároveň nachází mnohé skvosty aristokratické architektury. Dny císařství 18. stoleté už dávno vyvanuly a ve třetím obvodě se usadila bezútěšná realita dělnického života. Kapela Kompost 3 pátrá po známkách bláta a hniloby 21. století a z tohoto vpravdě vídeňského ducha úpadku čerpá energii k tvorbě hudby, která je svěží a povzbuzující, tak jako kupka kompostu vytváří úrodný humus – odtud název kapely Kompost 3.

Už od svého vzniku patří Kompost 3 mezi jednu z nejzajímavějších kapel rakouské jazzové a improvizační scény. Strávili tři roky na turné po Evropě, Severní a Střední Americe, kde přibrali elektroakustické prvky do svého repertoáru vlastních kompozic, přičemž ale nikdy nepřestali být virtuózní instrumentální groovovou kapelou.

Dvě alba a deska remixů jejich domovského labelu „Laub Records“ jim zajistily uznání kritiky a také několik nedávno udělených cen, což vše tyto čtyři vídeňské umělce vyneslo na mezinárodní scénu, včetně předchozí účasti na Bohemia JazzFestu v roce 2013. Letos Kompost 3 zahrají skladby ze své třetí studiové desky „Ballads for Melancholy Robots”.

 
www.kompost3.at