facebook twitter LinkedIn spotify

ANTONÍN GONDOLÁN

Kdy a kde vystupují na BJF ?

Domažlice - 30. 7. 2020 - 20:00

O kapele

Antonín Gondolán  je romský hudebník, kontrabasista, hudební skladatel a zpěvák, člen známé hudebnické rodiny bratří Gondolánů. Působí také jako člen Rady vlády České republiky pro záležitosti romské komunity.

Antonín Gondolán je hudebník, skladatel a zpěvák. Už v době studií na konzervatoři začal profesionálně hrát s předními hudebními tělesy populární hudby - s Orchestrem Gustava Broma a Orchestrem Ladislava Štaidla.

Po zájezdu s Karlem Gottem do Las Vegas, který se uskutečnil v roce 1967, založil se sestrou a třemi bratry populární a úspěšnou skupinu Sourozenci Gondolánovi, která koncertovala po celém světě. Časem se ale sourozenci rozešli a Antonín pokračoval v kariéře profesionálního hudebníka v různých sestavách a v různých zemích. 

Po návratu do České republiky se věnoval hudbě a na jaře roku 2004 vydal své první album s názvem Čekej a neplakej. Album obsahuje dvanáct písní Antonína a Františka Gondolána a při jeho nahrávání spouluúčinkoval houslista Marek Balogh, kytarista a cimbálista Marek Pilo a jako host klavírista Jiří Nedoma.

 
https://amendar.cz/osobnost/mgr-antonin-gondolan/
Hlavní partner
Hlavní partner
Oficiální dopravce
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní mediální partner