facebook twitter LinkedIn spotify

WOLFGANG PUSCHNIG QUARTET FULSOME X (AUT)Wolfgang Puschnig: altosax / flétna

Asja Valčic: violoncello

Jon Sass: tuba

Reinhard Winkler: bicí

Wolfgang Puschnig je po Joeovi Zawinulovi jedním z nejuznávanějších evropských jazzových hudebníků a jedním z nejvýznamnějších představitelů rakouského jazzu. Multiinstrumentalista, au fait s flétnou a pikolou, altové a sopránové saxofony, altové a basové klarinety, exotické shakuhachi a hojok.
Wolfgang Puschnig, který se narodil v rakouském Klagenfurtu, vyrůstal obklopený lidovou hudbou, která se nakonec stala součástí jeho hudebního vesmíru.
Kromě spolupráce s mimořádně vynalézavým vídeňským uměleckým orchestrem Wolfgang Puschnig pravidelně spolupracuje s kapelou Very Big Band Carly Bley (od roku 1985), freefunkčním trio s basistou Jamaaladeen Tacumou, korejskou bicí skupinou Samul Nori (od roku 1987), soubory Megadrums, Red Sun a Gray, zpěvačky Lauren Newton a Linda Sharrock, houslista Mark Feldman a bubeník Milton Cardona. Wolfgang Puschnig také vede své skupiny Air Mail, Pat Brothers a AM4. Poté, co se v mládí ponořil do jazzu založeného na alpském folklóru, se svou klagenfurtskou folkovou jazzovou skupinou Sokrates Sixtinic Bongoloids, pokračoval v kultivaci této linie v projektu Alpine Aspects s ​​basistou Jamaaladeenem Tacumou a trumpetistou Herbertem Joosem v roce 1991. V roce 2004 získal čestný doktorát z rodné Klagenfurtské univerzity Alpen-Adria. V roce 1998 získal cenu Hanse Kollera jako nejlepší hudebník roku.
Virtuosový sólista a vynalézavý hudebník, který se pravidelně objevuje v různých mezinárodních formacích, učí a komponuje pro film a divadlo.
https://www.puschnig.com/
Hlavní partner
Hlavní partner
Oficiální dopravce
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní mediální partner