facebook twitter LinkedIn spotify

WOLFGANG MUTHSPIEL QUARTET (AUT)

Wolfgang Muthspiel (guitar)
Matthieu Michel (trumpet)
Joe Sanders (bass)
Jeff Ballard (drums)

Wolfgang Muthspiel je rakouský kytarista a skladatel, narozený v roce 1965. Dlouhou dobu žil a pracoval v USA, aby se na přelomu tisíciletí vrátil do svojí rodné země, kde se nakonec usadil. Jeho dílo jak jako vedoucího umělce, tak jako spolupracujícího umělce, je zdokumentováno na více než 30 CD, z nichž pro většinu skládal písně. Na těchto deskách se objevují umělci jako:  Brad Mehldau, Brian Blade, John Patitucci, Bob Berg, Gary Burton, Dave Liebmann, Paul Motian, Tom Harrell, či Trilok Gurtu. Zásluhou toho, že je také skvělým hledačem velkých talentů, je od roku 2002 hlavou oddělení jazzové kytary na Hochschule für Musik, hudební vysoké škole v Basileji. V roce 2017 také založil projekt Focus Year, což je světová novinka. Jeho kritiky vysoce ceněné nahrávky pod ECM Records a pod jeho vlastním labelem Material Records mu přinesly reputaci jednoho z nejvlivnějších kytaristů svojí generace, stejně jako četná zařazení na světové best-of seznamy. Muthspielova poslední deska “Rising Grace”  poskládala dohromady Ambrose Akinmusirea, Brada Mehldaua, Larryho Grenadiera, a Briana Bladea a znovu pozoruhodně poukázala na jeho mistrovství a kreativní muzikálnost, která jde za hranice žánrů. Následně bylo toto album považováno jako jedno z nejlepších alb roku 2016, takže vyprodalo mnoho koncertů po celém světě. V jeho skladbách a improvizacích kombinuje Muthspiel Evropské a Americké hudební tradice na té nejvyšší úrovni. 
    Na podporu svého nového alba bude Wolfgang Muthspiel prezentovat svou novou hudbu spolu s prvotřídní kapelou v červenci 2019. 
    Posledních pár měsíců strávil Muthspiel seznamováním svojí kapely s novým členem, trumpetistou jménem Matthieu Michel. Michel je ze Švýcarska a je fascinujícím, aktivním členem evropské jazzové scény celé roky. Jeho lyrický a intuitivní styl mu pomohl vypracovat se na pozici vyhledávaného trumpetisty, který byl na turné ve více než 40 zemích a přispěl na víc než 350 nahrávek. Dále v jeho kapele najdeme baskytaristu jménem Joe Sanders (Christian Scott, Ambrose Akinmusire, ad.), který je též novým členem, a bubeníka Jeffa Ballarda (Brad Mehldau Trio), který je známou tváří z dřívějšího tria a kvintetu Wolfganga Muthspiela.
 
http://www.wolfgangmuthspiel.com/en
Hlavní partner
Hlavní partner
Oficiální dopravce
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní mediální partner