facebook twitter LinkedIn spotify

ULF WAKENIUS (SWE) AMC TRIO (SVK)

Kdy a kde vystupují na BJF ?

Domažlice - 18. 7. 2021 - 20:30
Plzeň - 19. 7. 2021 - 20:30

O kapele


ULF WAKENIUS

Ulf Wakenius - švédský jazzový kytarista, člen posledního kvarteta Oscara Petersona a tria basisty Ray Browna. V 80. letech hrál s Peter Almqvistem v Guitars Unlimited. Zastávka v Riu de Janeiru vedla ke třem nahrávkám se Sivucou . Nahrával také s Niels-Henning Ørsted Pedersenem, Lars Janssonem, Lars Danielssonem a Raymond Karlssonem.

Na začátku 90. let založil Wakenius skupinu Graffiti s Dennisem Chambersem a Garym Graingerem ze skupiny Johna Scofielda. Vydali album Good Groove v roce 1994. Objevil se na albech Duke Ellington Swings (Telarc, 1998), Summernight in Munich (Telarc, 1999) s Oscarem Petersonem a Trail of Dreams. S Ray Brownem hrál ve filmech Summertime (1998) a Seven Steps to Heaven (1995) a také Some of My Best Friends Are Guitar Players (2001). S Pat Methenym hrál na festivalu Jazz Baltica 2003.

AMC TRIO

Peter Adamkovic: klavír
Martin Marincak: basa
Stanislav Cvanciger: bicí.

AMC Trio je slovenské klavírní trio; i když je pravda, že trojice je slovenská, méně platí, že se vždy jedná o klavírní trio a poměrně často to není ani trojice ... V každém případě je pravda, že jde o seskupení tří hudebníci s nejlepšími světovými jazzovými kontakty: Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael 'Patches' Stewart a mnoho dalších spojili své síly s AMC Trio buď jako speciální hosté na svých koncertech, nebo jako spolupracovníci ve studiu .

Tento neuvěřitelný soubor, který si vybudoval hudební základ v mainstreamovém jazzu, existuje už asi dvacet let.
https://www.actmusic.com/en/Artists/Ulf-Wakenius/Biografie
Hlavní partner
Hlavní partner
Oficiální dopravce
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní mediální partner