facebook twitter LinkedIn spotify

MARTINA BARTA A KRISTINA BARTA

Kdy a kde vystupují na BJF ?

Domažlice - 30. 7. 2020 - 20:20

O kapele

Martina Barta - vocals
Kristina Barta - piano

Facebook: facebook.com/martinabarta.official
Instagram: martinabartamusic

Facebook: facebook.com/kristinabarta
Instagram: kristina_barta

Sesterské duo Martina & Kristina Barta se v rámci letošního ročníku Bohemia JASfestu představí s nevšedním hudebním repertoárem, originálními aranžemi a to nejen z oblasti jazzové hudby.

Martina Barta se řadí k uznávaným jazzovým zpěvačkám své generace. V roce 2017 reprezentovala Českou Republiku v rámci mezinárodního hudebního festivalu Eurovision Song Contest v Kyjevě s písní My Turn. V roce 2016 absolvovala na renomovaném Jazz Institutu Universität der Künste v Berlíně. 
V letech 1999-2007 navštěvovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením, kde se věnovala studiu klasické hudby a hře na lesní roh. Do podvědomí českého publika se dostala v r. 2010 po vítězství castingové show TV Prima, díky němuž získala hlavní ženskou roli Lady Marianne v muzikálu “Robin Hood”, který byl uváděn v pražském divadle Kalich. Jako sólistka vystupuje a hostuje v Čechách i v zahraničí v rámci hudebních festivalů s různými hudebními projekty. V minulosti spolupracovala mj. s Big bandem der Deutschen Oper Berlin, RTV Big Bandem Felixe Slováčka. V roce 2019 založila duo s americkým vibrafonistou Davidem Friedmanem. Pravidelně vystupuje se svou starší sestrou Kristinou. 


Kristina Barta je uznávanou českou jazzovou pianistkou a skladatelkou. Úspěšně absolvovala magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze. V minulosti se též věnovala studiu klasické hudby a hře na hoboj. Se svým projektem Event Horizon vystupuje na mnoha mezinárodních a zahraničních hudebních festivalech. Je držitelkou několika hudebních cen mj. finalistkou Euroradio Jazz Competition 2017.  Začátkem roku 2021 vydává své 2. Album u rakouského hudebního vydavatelství Alessa Records  s titulem “Love and Passion”, na němž bude hostovat sestra Martina a špičkový český violoncellista Šimon Marek . Na jaře 2021 bude Kristina Barta reprezentovat Českou republiku v rámci věhlasného jazzového veletrhu Jazzahead v Brémách. 

V roce 2016 získaly Kristina & Martina Barta 1. cenu za nejlepší jazzový song roku – “Find Peace of Mind” v rámci festivalu Bohemia Jazzfest. 
http://www.kristinabarta.com
Hlavní partner
Hlavní partner
Oficiální dopravce
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní mediální partner