facebook twitter LinkedIn spotify

JazzPrix vítěz Kristina Barta

3. 6. 2015

Bohemia JazzFest s potěšením oznamuje, že vítězkou soutěže JazzPrix se stává Kristina Barta.
 
Letos se soutěže účastnilo a své umění předvedlo celkem 14 muzikantů, vítězná kapela získává možnost vystupovat na Bohemia JazzFestu a také na festivale JazzDag v holandském Rotterdamu.
 
Porotu letos tvořili tři velikáni světového jazzu: německý jazzový žurnalista z Süddeutsche Zeitung Ralf Dombrowski, český jazzový kytarista Rudy Linka a Gunter Schroder, Evropský zástupce agentury Ted Kurland Associates.
 
Soutěže se zúčastnilo množství skvělých kandidátů, a tak porota věru neměla lehké rozhodování, ale nakonec jednohlasně zvolila Kristinu Barta, pro její svěží přístup k jazzovému standardu Autumn Leaves a vynikající interakci s ostatními členy kapely. Kristina Barta vystoupí na Bohemia JazzFestu 9. července v Plzni  a 19. července v Prachaticích se svým novým projektem The Kristina Barta Quartet, který hraje ve složení lidové nástroje, piano, kontrabas, bicí a trubka. Představí své vlastní kompozice a také vlastní úpravy jazzových standardů. Srdečně Kristině Barta blahopřejeme k vítězství v JazzPrix 2015!
 
Soutěž JazzPrix festivalu Bohemia JazzFest se koná každý rok a je otevřená všem muzikantům do 35 let , se stalou adresou v České Republice.