facebook twitter LinkedIn spotify

ENRICO RAVA NEW 4ET (ITA)


Enrico Rava  – trumpet
Francesco Diodati – guitar
Gabriele Evangelista – bass
Enrico Morello – drums

Dalo by se říci, že současný italský jazz se zrodil s Enricem Ravou. „Když jsem začínal, byl jsem na to úplně sám,“ říká. „Po monoho let nebyli žádní muzikanti, koncerty ani obecenstvo.“
Narodil se v Terstu v roce 1939, kde začal hrát na trombon v Dixielandových kapelách. Ale poté, co slyšel hrát Milese Davise, se přesměroval na trubku. 

Britská příručka “Jazz: The Rough Guide” ho popisuje jako “vášnivého trumpetistu, který je schopen zahrát cokoli, od abstrakcí po tradiční strukturu písní i orchestrální díla.“
Rava vzbudil mezinárodní pozornost poprvé v šedesátých letch, kdy koncertoval a tvořil filmové soundtracky s argentinskou hvězdou Gatem Barbierim. Poté rozdělil svůj čas mezi Itálii, Buenos Aires a New York, kde spolupracoval se jmény jako například Carla Bley, Lee Konitz, Mal Waldron, Gil Evans, Cecil Taylor, Pat Metheny, Miroslav Vitouš, Joe Lovano, Paul Motian, John Abercrombie a mnozí další.

Rava nahrává od roku 1975 pro vydavateství ECM a letos obdrží ocenění Bohemia Jazz Award pro jeho celoživotní přínos jazzu.
 
http://www.enricorava.com/
Hlavní mediální partner
Hlavní partner
Hlavní partner