facebook twitter LinkedIn spotify

15.7 20:30 Children of the Light Trio / Danilo Perez, John Patitucci, Brian Blade

5. 7. 2014

Children of the Light

Když legendární saxofonista Wayne Shorter hledal novou doprovodnou kapelu, která by s ním udržela krok a se kterou by mohl osvěžit svůj zvuk v novém století, obrátil se na tři úplně nejlepší ve svém oboru: na pianistu Danilo Péreze, basistu Johna Pattituciho a bubeníka Briana Blada. Ti nyní vystupují samostatně jako Children of the Light Trio a odstartují letošní Bohemia JazzFest 2014 jako hlavní hvězdy na úvodním pražském večeru.

Všichni tři jsou světová jazzová extra třída. Pérez se proslavil na poli současné hudby se svou výraznou hudební směsí Panamerického jazzu, mimo podium pak také jako Umělec UNESCO pro mír. Basista a držitel ceny Grammy Pattituci hrál s Chickem Coreou, Michaelem Breckerem a Royem Haynesem. Blade je všestranný perkusista a zpěvák-skladatel, který nahrával s Joni Mitchellovou, Bobem Dylanem a Herbie Hancockem.

Dohromady tvoří jednu z nejdynamičtějších a nejzajímavějších kapel současného jazzu. Jejich vystoupení na pražském historickém Staroměstském náměstí bude perfektním úvodním tónem letošního festivalu, který opět nabízí prvotřídní výběr nejlepších světových jazzových muzikantů hrajících na těch nejkrásnějších místech Střední Evropy – a to vše zdarma.
 
Za podpory
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní partner
Hlavní mediální partner